Interclubwedstrijden zijn laagdrempelige wedstrijden waarin jeugdrenners hun krachten kunnen meten met renners van andere verenigingen.
Voor deelname aan deze wedstrijden is een basislidmaatschap voldoende.

 

De organiserende verenigingen zijn: WTC De Amstel, WTC Woerden, ASC Olympia, ARC Ulysses, HSV de Kampioen, ZWC DTS, HRTC Dok, WS Texel, UWTC Uithoorn, HRTC Hoorn en BRC Kennemerland.

 

Afspraken die de verenigingen onderling met elkaar hebben gemaakt:

  • Het inschrijfgeld bedraagt € 2,- per wedstrijd
  • Starttijd in principe 10.00 uur, elke vereniging is echter vrij hiervan af te wijken.
  • Vooraf aanmelden is niet nodig. Inschrijven kan ter plaatse met het tonen van een geldige licentie of basislidmaatschap. Inschrijving (bij start om 10.00 uur): 9.30 uur groep A en B; na 10.15 uur groep C en D
    Wanneer de licentie digitaal wordt aangeboden wordt voor het rugnummer een borg van € 5,00 gerekend.
  • Verzetten moeten in overeenstemming zijn met de regels van de KNWU. (De achterderrailleur mag worden vastgezet.)
    Wanneer blijkt dat een renner/ster met een te zwaar verzet rijdt wordt hij/zij uit de uitslag gehaald.
  • Bij het rijden van interclubwedstrijden is een MyLaps-transponder niet verplicht – wel kan de organisatie gebruik maken van MyLaps voor het vaststellen van de uitslag. De organiserende vereniging moet er dan wel voor zorgen dat renners zonder (eigen) chip ook in de uitslag worden opgenomen.
  • Per groep/niveau worden na elke wedstrijd vijf prijzen uitgereikt.
  • Niveau-indeling volgens onderstaande tabel:
Groep/niveau KNWU-categorie Geboortejaar
A: categorie 1 en 2 In 2019: jongens geboren in 2010 en 2011;
meisjes van 2009, 2010 en 2011
B: categorie 3 en 4 In 2019: jongens geboren in 2008 en 2009;
meisjes geboren in 2007 en 2008
C: categorie 5 en 6 In 2019: jongens geboren in 2006 en 2007;
meisjes geboren in 2005 en 2006
D: categorie 7 en nieuwelingen (m/v) In 2019: jongens geboren in 2003, 2004 en 2005
meisjes geboren in 2003 en 2004
  • In principe worden de volgende starttijden aangehouden:
    • Groep A: 10.00 uur
    • Groep B: 10.15 uur
    • Groep C: 10.45 uur
    • Groep D: 11.15 uur

Tenzij anders vermeld in de kalender.

 

  • Te rijden afstand, afhankelijk van de parcourslengte, ongeveer:
    • Groep A: 7 km
    • Groep B: 12 km
    • Groep C: 22 km
    • Groep D: 30 km

Kalender 2019

Datum Vereniging Categorieën Opmerkingen
Zo 5 mei WTC De Amstel, bij Ronde van Amstelveen 12.00 : 4/5

12.30:  6/7

Stratenparcours, tent bij het parkoers aan de Sacharovlaan, Westwijk, Amstelveen
Zo 26 mei WS Texel alle Aparte aankondiging

 

Do 30 mei ARC Ulysses alle Stratenparcours, Purmerplein
Zo 2 juni UWTC Uithoorn, alle Clubparcours sportpark Randhoorn
Zo 16 juni ASC Olympia, Sloten alle clubparcours sportpark Sloten
Zo 23 juni HRTC Hoorn

 

alle Clubparcours
Zo 30 juni WTC Woerden alle Clubparcours

 

Vr 5  juli BRC Kennemerland, Beverwijk alle Clubparcours

Tripple: klimkoers

Za 6  juli HSV De Kampioen, Spaarnwoude alle Clubparcours Wheelerplanet

Tripple:Tijdrit

Zo 7  juli ASC Olympia, Sloten alle Clubparcours sportpark Sloten

Tripple: criterium

Zo 1 september ZWC DTS, Zaandam alle Clubparcours sportpark Kalverhoek
Za 7 september ASC Olympia, Amsterdam Cat 1, 2, 3, 4 Vondelpark, aparte aankondiging
Zo 8 september

 

HRTC Hoorn alle Clubparcours
Zo 15 september ARC Ulysses, Amsterdam-Noord alle clubparcours, Sportpark De Weeren
Za 21 september HSV De Kampioen Ploegentijdrit: veranderde indeling Aparte aankondiging

Clubparcours Wheelerplanet

Zo 22 september WTC De Amstel, Amstelveen alle Clubparcours, Startbaan